Sal

Some Info

31. července 2010 v 22:50 | Sal
Tak zase zdravim.
Jen kratka zpravica, kdyz uz na to myslim. Treba pak nekdy napisi vice.
Puvodne jsem myslela, ze se tu budu drzet nejake, alespon male, pravidelnosti. Ale tak nejak. . cim vice na to myslim, tim vice se mi do toho nechce. Takze clanky budou, pokud budou, velmi nahodne postovane. Ja vim, rekla jsem, ze obnovuji Blog. Ale to take delam. Jen nekdy budete must na clanky cekat trochu dlouho.
Tak se zatim mejte a zase se nekdy ozvu.
Sal

Pokracovani Blogu

14. června 2010 v 11:06 | Sal
Aahojky vsem.
Pomerne me prekvapilo ze sem na Blog nekdo porad chodi i kdyz je tak nejak mimo provoz, a tak jsem se rozhodla, ze bych byla ochotna pokracovat.
Aby tu tento clanek nejakou chvili pobyl a i nova anketa mela pokud mozno alespon castecnou odezvu, s novymi clanky zacnu posledni tyden v cervenci.
Anketa je jednoducha, chtela bych vedet, co vas sem nejvice privadi, jestli je to anime ci Japonsko. A nebo neco jineho, to mi pak ale prosim upresnete do komentaru.
Upresnovat ale muzete i o co presne mate zajem v jednotlivych rubrikach, napr. jestli u anime o recenze nebo mate zajem spise o obrazky. .
Ja sama se zde staram o slozky Japonska, Aly, ktera s nejvetsi pravdepodobnosti pokracovat nebude, mela na starosti anime a tak. Pokud se zde ale najde hodne tech, kteri sem chodi kvuli anime, resilo by se to dodatecne, urcite bych ani anime uplne nevypustila ^ ~
Tak vas vsechny necham premyslet a uvidime se posledni tyden v cervenci, budu se tesit,
Sal

Tak zas jednou. . .

2. listopadu 2009 v 13:13 | Sal
Tak Vás zase jednou zdravím.

Jistě jste si všimli, že se sem na blog už moc nepřidává. . . Aly pro Vás bude mít zprávu, ale na to si počkejte až jí někdy napíše.
Nicméně já ještě občas něco přidávám, a jelikož jsem si všimla, že sem pořád ještě někdo chodí, nějaké články Vám sem ještě dám.

Myslím, že jsem původně chtěla napsat ještě něco, ale. . . nemůžu si vzpomenout. Když tak tak to písnu do komentů.

Zpasko,

Sal

Škola je tak únavná

27. října 2009 v 10:58 | Sal
Tak Vás zase zdravím,

tentokrát přímo ze školy. . .

Nejhorší je, když tu máme hodinu mezi dvema hodinama volno. To pak nevim co nudou delat. Takze jsem dneska skonila ve studovne u compa. . . na kterem ale neni Adobe Flashplayer, takze na facebooku si s petama ani s BuddyPoke moc nic neudela. . . tak nemam vuubec co delat. .

Kdyz mam pres den volno ctyri hodiny tak to jeste jde, to jedu na kolej, kde jsem dve hodiny a pak si jedu hodinu zpet do skoly. . . Ale jen hodinu volno??

Uz aby byl zase vikend.

Sal

P.S. Anebo kdybysme aspon meli podzimni prazdniny. . .

First snow

15. října 2009 v 18:25 | Sal
Tak

tu máme první sníh. Tedy, ne všude drží, ale hlavní je, že sněží, ne?? Zároveň je ale i hrozná zima. . . Škoda že nemůže sněžit a zároveň být teplo, že??

Zítra konečně zase jedu domů. Docela se těším. Aspoň se vyspím, najím. . . A v neděli zase do školy. Chtělo by to nějaké volno.
A také bych chtěla navštívit svou alergoložku, což mi ale kvůli laborkám nebude jen tak v blízké budoucnosti povoleno.

První laborky jsme měli dneska. Celkem nic zajímavého ani nebezpečného. Zjistila jsem, že přežít v laboratoři a neudusit se tam bude opravdu těžké, ale že se to snad nějak dá.
Ještě ale neděláme nic zajímavého. Naneštěstí. K nebezpečným látkám nás zatím nechtějí pustit.
Dnes jsme určovali koeficient jódu. Celkem nudné, trvá to dlouho a není na tom nic zajímavého. Jediná zajímavější látka požívaná zde je kyselina chlorovodíková, kterou jsem samozřejmě nandávala já ^ ^ Byla ale koncentrovaná, takže nic nebezpečného. Můžu potrvrdit, několikrát jsem se s ní polila.
Někoho tak šikovného jako jsem já by ani neměli do laboratoře. Už když si vzpomenu na gympl. . . jop, to byly časy. . .

Asi už budu končit. Další ukázka, kterou jsem sem přidala je opět od Sei Šónagon a z jejího díla Makora no sóši, je to úplný úvod. Tímto vlastně celý její deník začíná.
Zjistila jsem totiž, že skoro nic v compu nemám naklikané, takže si to tam budu muset doma napsat. . .

No, mějte se /vás pár co to ještě čtete/,

Sal

Zase Praha. . .

11. října 2009 v 19:32 | Sal
Tak všechny opět zdravím.

Nejprve k tomu, co jsem to sem zase dala.

Makura no sóši. . . v originále není tento článek pojmenovaný. Vybrala jsem si, protože se mi líbí, jak tam Sei Šónagon popisuje svátky slavené v době Heian. Docela zajímavé.

Další článek je od Hoši Šin'ičiho. Tato jeho povídka Bokko-čan je asi nejvíce zmiňovaná a je nejznámější, proto jsem ji sem vybrala. Já osobně mám od něj radši nějaké jiné, ale ty možná až časem.
Mě osobně se tento autor hodně líbí. Píše povídky kratší než krátké - jap. šóto šóto, angl. short-short, cz. ultrakratké či tak nějak. . . Prostě velmi krátké ^ ^ A ani mi nevadí, že většina z toho je sci-fi, přestože sci-fi normálně nečtu ^ ^

Tak, a teď se dostáváme k jádru toho, proč vlastně píšu. . . Vypadá to, že literatura nemá takový úspěch, jak jsem myslela. Chtěla jsem se tedy zeptat, co byste tu chtěli. Jakékoliv změny, nápady, návrhy. . . a pokud budou jen trochu proveditelné, pokusím se o jejich realizaci.
Tak dejte do komentů vědět, předem děkuji.

Mějte se,
Sal

Home sweet home ^ ^

26. září 2009 v 19:13 | Sal
Aahojky všem,

tak už jsem konečně zase doma.

Škola začíná být těžší a těžší a čím dál více vyčerpávající. . . Chjó, chodím tak teprve dva týdny a už bych chtěla další prázdniny. . .
Zatím jsem Vám sem dala dvě ukázky. Nečekala jsem ale, kolik času zabere připravit si něco k autorovi. . . takže se moc a moc omlouvám, ale ještě to chvíli potrvá. . .
Článek Co je vzácné je od Sei Šónagon, z jejího deníku Makura no sóši. A druhý článek je ukázka kaidanu od Tanaky Kótaróa. Kaidan je starý japonský strašidelný příběh, ale více o něm až někdy v budoucnu v teorii.
Myslím, že jsem o tom ještě nepsala, ale obrázky sem už dávat nebudu. . . Nicméně, nepřijde vám to tu bez nich také takové prázdné??

No, už budu končit, zatím se loučím,

Sal

P.S. Aly je nemocná, tak jí všichni přejme, ať se brzy uzdraví ^ ^

Návrat z koleje

18. září 2009 v 10:46 | Sal
Tak Vás všechny zase znovu zdravím.

Omlouvám se za zdržení ohledně plánovaných článků, které ale bylo způsobeno vnějšími okolnostmi. Opravdu, tentokrát nejsem na vině já ^ ^ Alespoň ne tak moc.

O co vlastně šlo?? Nepodařilo se mi sehnat internet na koleji. A když se mi už konečně podařilo sehnat internet, nepodařilo se mi sehnat kabel. Registrátor mi totiž doporučil 15 a více metrů, tak jsem hledala 15 a více metrů dlouhý kabel. Prošla jsem si ve svým nových steelech asi 4 zastávky metra a přilehlé okolí. Buď tam nebylo elektro (i když mě všichni ujišťovali, že tam elektro bude) a když už tam bylo, tak v něm měli kabel dlouhý maximálně 10 metrů. Nakonec jsem už tedy nemohla ani chodit a rozhodla jsem se, že si vezmu kabel z domova. Což ale znamelo počkat si, až se vrátím domů. . . Teď už by mi měl internet jít, takže hned poté, co přijdu na kolej, vyzkouším. Ale být celý týden bez internetu. . . nebylo to jednoduché ^ ^

Takže jedna z prvních věcí, které jsem udělala po návratu ( druhý den, vrátila jsem se dost pozdě ^ ^ ), je ta, že jsem konečně na internetu a vyřizuji vše potřebné. Takže ještě dnes sem dostanete jeden ze slibovaných článků, které jsem si již předpřipravila, no, ale nějak to nevyšlo. . . Na J. Janoše si bdete ještě chviličku muset počkat, ale slibuji, že ho připravím ^ ^

Jestli mě ale něco překvapilo, tak otevření mojí mailové schránky. . . Nikdy mě nenapadlo, že by se mohla tak moc zaplnit ^ ^

No, tak tady nebudu zdržovat, zatím se mějte ^ ^

Sal

Pozdrav

9. září 2009 v 8:23 | Sal
Tak Vás po skončení rekonstrukce také zdravím.

Chtěla bych Vás seznámit s novou rubrikou kterou budu mít na starost. Jelikož toho již mám poměrně dost načteno, přibyla japonská literatura. Ta se dále dělí na autory, kde budou biografie, něco o životě spisovatelů, na ukázky z knížek, na knížky, což znamená o čem jsou a tak a nakonec něco z teorie, kam budou patřit například žánry japonské literatury nebo její vývoj.

Pokud by Vás zajímala nějaká kniha, autor nebo období (samozřejmě japonské), tak mi napište do komentářů, o čem byste si chtěli přečíst. Pokud bych o tom věděla dost, napsala bych, pokud ne, sehnala bych si k tomu informace a snad bych brzy napsala článek.

Jinak zde budete číst o tom, co uznám za vhodné já ^ ^ Snad Vás to bude také zajímat.

Sal

P. S. Tak už jdu na vysokou školu. No, snad bych měla stíhat více než na střední. I když na druhou stranu. . uvidíme. Ve čtvrtek jedu na kolej. Mám hrozný strach z toho, s kým budu na pokoji. . . Držte mi, prosím, palce ^ ^

Hmm. . .

19. května 2009 v 9:26 | S.
Tak zase já.

Auschwitz (photo)

5. května 2009 v 8:15 | Sal
Tak ty slíbené fotky z Auschwitzu ^ ^

Poland (3)

24. dubna 2009 v 11:06 | Sal
Day 3

Poland (2)

21. dubna 2009 v 15:19 | Sal
Day 2

Poland

20. dubna 2009 v 15:22 | Sal
Day 1

I'm back

18. dubna 2009 v 20:25 | Sal
Tak jsem zpět ^ ^ Tedy, z Polska. Ani jsem vlastně nenapsala, že jedu. . .
Takže - byla jsem tři dny v Polsku, školní exkurze, hlavní cíl - Auschwitz (neboli Osvětim). Přestože byl Auschwitz hlavním cílem, jelo se tam až poslední den. . . no, ale mé dojmy se dozvíte. Postupně.

Zatímco jsem byla pryč, psala jsem se. . . "deník". Vždycky pár věcí k tomu určitému dni. Takže Vám to sem budu dávat. Aby tu také něco bylo, poslední dobou nějak moc články nepřibývají. Začínám asi od pondělka, to snad budu mít více času. I když. . .
S časem na tom teď budu poměrně špatně. Neuvědomila jsem si, že maturita je tak blízko (maturuji už 21. května) a zanedlouho poté dělám přijímací zkoušky (2. června). Myslela jsem si, že mezi maturitou a přijímačkami budu mít více času, ale. . . nedá se nic dělat ^ ^
Takže články o Polsku budou nejspíš až do konce všech zkoušek mé poslední, a vy budete odkázáni na to, co Vám napíše Aly. . .

Tak zatím,

Sal

Maturitní písemka

7. dubna 2009 v 12:58 | Sal
Tak jsme dneska ve škole psali maturitní písemku. No, prostě sloh. Chtěla bych jen napsat, že nevím, co na tom všichni vidí tak strašného.

Ve škole jsme měli být už před 8 (ano, i všichni ti, co chodí až po osmé hodině, neboť to mají blízko, také). Poté jsme měli vyhrazeno celé jedno patro. Dokonce nám zařídili,že v něm nezvonil zvonek (vlastně jednou zazvonil, ale pak ho vypnuli).
Každý seděl sám, na lavici mohla být jen svačina, pití, pravítko a něco na psaní. Pokud byste použili mobil, byli byste hned vyhozeni.

Nejdříve se vyplnil nějaký nějaký papír. . . Potom se rozdala témata. Na vybrání tématu, o čem budeme psát, jsme měli asi 20 minut. Poté se téma nadiktovalo a už se nemohlo změnit. Celkem se toho měly napsat nejméně 3 stránky, u fejetonu 2 a půl. A musely se dělat okraje > - <

A mohlo se začít psát. Na písemku byly celkem asi 4 hodiny čistého času. No, měla jsem to celkem brzo. Poměrně brzo jsem to začala psát i na čisto. Nejdříve jsem si říkala, abych to vůbec stihla přepsat čitelně. Ale potom jsem měla něco přes dvě hodiny volného času a tak jsem nevěděla co dělat.
Nejdříve jsem upravovala písmenka, takže teď se od sebe dá trochu rozeznat a od o, ale stejně to vypadá hrozně. Jak jsem se to snažila zlepšit jsem to jen zkazila. . . Ale za to, že se to nedá přečíst, bych měla mít jen jeden stupeň dolů. . .
Tak jsem si řekla, že tím to jen víc kazím a nechala jsem toho. Ale ještě mi zbývala taková doba. . . Tak jsem si začala kreslit na ten koncept, kam jsme měli psát nanečisto ^ ^ Ten se ale také odevzdává. . . no, snad to moc nevadí.
Už ale nebylo ani co kreslit, a tak jsem jen seděla a nudila se.
Pak se zvedli asi dva lidé, že to mají hotové. Odevzdali a šli domů. Tak jsem si řekla, co tam budu dělat, a šla jsem také ^ ^

No, tak snad to dopadne dobře a pustí mě k těm písemným ^ ^ I když myslím, že tam mám vše, co tam má být. . .

Sal

Zdravím ^ ^

20. března 2009 v 18:52 | Sal a Aly
Tak Vás po dlouhé době opět zdravím ^ ^

Nejsem moc na dlouhé projevy (na ty tu máte Aly ^ ^), tak přejdu rovnou k věci.
Zajímal by mě Váš názor na jazyky, to znamená které se Vám líbí a tak. . . vysvětlím, totiž:
spoustě lidem se (kupodivu) nelíbí němčina, přestože (anebo právě proto že) se jí učí. Mě osobně se němčina jako jazyk líbí, ale . . . učím se francouzsky. A francouzštinu opravdu nemám ráda, ale jsou tací, kterým se třeba líbí.
A ještě bych se zmínila o angličtině. Někomu se líbí, ale mě osobně ne. Je prostě všude, dnes ji umí téměř každý, je bez života a prostě postrádá jakékoliv kouzlo. Ale někomu se líbit může, to nikomu neberu.
Takže jsem požádala Aly, zda by mi nesestavila menší anketku. Tak mi prosím zaškrtněte jeden z těchto hlavních jazyků, o kterých jsem se zmiňovala výše. Japonštinu jsem do anketky nedala, počítám s tím, že ta se musí líbit každému. Ale třeba ne, a pokud patříte někdo k těm, kteří japonštinu nemusí, napište mi to do komentářů. Stejně tak pokud máte rádi nějaký další jazyk, klidně ho do komentářů připište.
Předem děkuji za Vaše odpovědi,

Sal

Halloween

31. října 2008 v 9:39 | Sal
Aahojky všem ^ ^

Tak Vám s Aly přejeme kráááásný Halloween. Aly sice odjela někam na Den otevřených dveří (psala o tom v minulém článku), ale na všechny moc a moc myslí a pozdravuje Vás!!! ^ ^

Dneska tu budete mít ještě jeden Halloween obrázkový speciál. Měl tu být i jeden pics ode mně, ale tak nějak jsme s Aly nedomyslely kostýmy. . . Tak kdyby Vás něco napadlo, napište do komentů!! ^ ^ Chybí nám kostýmy ještě pro dvě holky (sestry, jedna je blond a druhá černovlasá. . . Chtělo by to, aby se k sobě aspoň trochu hodily, ale zároveň aby to trochu kontrastovalo. . . jedna je ta hodná a druhá ta zlá) a pro sedm kluků (. . . ne, nebudu se ke každému rozepisovat. . . ).

Jak slavíte Halloween??

Aaach jo, jenom je škoda, že už je pátek. . . To nám ty prázdniny rychle utekly. . .

Tak se mějte všichni hezky!!!
Sal
P. S. Přemýšlela jsem nad novým obrázkem pro sebe, můžete mi napsat, jestli je to lepší než Saber kterou jsem používala dříve nebo ne. . .

Konnichiwa

10. října 2008 v 7:10 | Sal
Ahojky všem: )

Tak vás všechny zase po dloooouhé době zdravím.
Přes týden sem toho měla moc (no, vy určitě taky), ale teď si snad přes víkend aspoň trochu odpočineme: )

Jinak pro vás mám už první rubriku o J-jídle, ale nejdřív mi Aly bude muset udělat podrubriku. A jelikož dneska odjela do Prahy a vrátí se až večer, dříve než zítra to určitě nebude: ( Ale kdo si počká. . .

Jestli jste četli Harryho Pottera a zajímalo vás, jak asi chutnají ty Bertíkovy fazolky - asi jsem v Londýně narazila na něco podobného. . . Byla tam oooopravdu spousta příchutí a některé opravdu hodně netypické a divné. Jmenovalo se to Jelly Belly a . . . vřele nedoporučuji. . . včera jsem to tak nějak rozdělila a na mě musely připadnout asi ty nejhorší bo co. . . ke konci jsem už jenom nakusovala a vyhazovala. . . Ale Aly je všechny statečně snědla: ) (jestli měla třeba nějaké lepší příchutě. . . )

No, tak už mě nic nenapadá, to zásadní jsem vám řekla. . .

Tak se zatím mějte hezky a užívejte víkend: ))

Papásko,

Sal

Tak to slíbené Skotsko

28. září 2008 v 11:48 | Sal
Aahojky všem: )
Takže jak jsem slíbila, tak píšu. Takovej malej článeček jak bylo ve Skotsku, takže koho to nezajímá, ať dál nečte: )
Snažila jsem se to dát dohoromady co nejdřív, už teď pomalu zapomínám: (
 
 

Reklama